Skautské středisko Tilia Polička

VZKAZY
Denis
24. dubna 2018 v 08:31
Tak schválně kdo jsi vzpomněl na svátek SV Jiří a vzal si alespoň šátek :-) ...
NIK
5. března 2018 v 17:35
Kdy budou fotky ze ...
Dogan
21. února 2018 v 09:45
Velké poděkování za práci na náročné brigádě 17. 2. 2018 při zpracování větrem zchozené koruny ...
Petra
12. února 2018 v 17:57
fotek je zde dost :-) v záložce Z našich akcí... ...
Habr
7. února 2018 v 10:27
Proč tady není alespoň pár fotek. Škoda ...
více informacíostatní akce
od: 15. července 2018
do: 29. července 2018
Tábor

Svojsíkův závod 2011

14. května 2011 se poličská družina skautek - Gepardice a skautů - Sokoli zúčastnily na Ostrém Kameni u Svitav základního (okresního) kola Svojsíkova závodu – závodu skautů a skautek.

Závod je zaměřen na spolupráci družiny a týmové úkoly se zaměřením na schopnost být připraven a dokázat si poradit. Součástí závodů je však také modul „Brány“, který naopak umožňuje vyniknout jednotlivým členům družiny. Každý z nich je dobrý v něčem jiném. Brány je možné si představit jako několik odlišných skupin disciplín (bran) pro jednotlivce, přičemž každý člen družiny plní úkoly jedné brány.

Modul „Výprava“ zapojuje do Svojsíkova závodu prvky putování, ať už v přírodě nebo v městském prostředí. Během výpravy družina plní různé úkoly, na které narazí během cesty nebo na které se mohla připravit před samotnou akcí. A konečně modul „Táboření“ využívá prvků, které standardně obnáší účast na víkendové akci (stavba nouzového přístřešku, vaření jídla, rozdělávání ohně…). Družiny tento úkol znaly předem – každá si měla připravit recept na jedno jídlo vařené na ohništi a toto pak v průběhu závodu uvařit.

Cílem závodu je tak především podpořit fungování družin a jejich spolupráci, vést skauty a skautky ke skautské praxi pro život a k praktickému využití a také poskytnout družinám a vedoucím zpětnou vazbu.

Na Ostrém Kameni všichni závodníci nastoupili na palubu letadla, které je mělo dopravit na závody horkovzdušných balónů na Krétě. Krátce po startu však letadlo havarovalo a spadlo. Po pádu letadla se spustil SOS vysílač - záchrana trosečníků se dostaví za 6 hodin (doba závodu). Úkolem každé družiny je projít ostrov (stanoviště), přežít (zvládnout úkoly) a sehnat dost věcí na přežití (obdoba „kešky“) – nejlepší týmy mohou být zachráněny (a postoupí do vyššího kola:-)).

Pro naše družiny byl letošní závod jejich prvním (doposud se zúčastnili pouze závodů pro mladší světlušky a vlčata). Sice tedy do vyššího kola nepostoupily, ale i přesto dokázaly úspěšně projít celý závod a zvládnout všechny úkoly, které pro ně organizátoři připravili.

Nika

 

foto - modul táboření, velkoprostorový hlavolam-hanojské věže

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2010 ▪ http://www.regrafika.cz