Skautské středisko Tilia Polička

VZKAZY
Tondymáma
13. listopadu 2018 v 17:42
zdravím všechny Bílé Tygry ...
Blesk
22. září 2018 v 14:27
Právě jsem přidal výběr fotek z vernisáže výstavy 100 let skautingu v Poličce od mnoha fotografů. Byl to ...
Blesk
3. září 2018 v 16:16
První fotky z tábora a článeček od Anežky jsou v oddílu Z našich ...
Tondymáma
2. září 2018 v 14:01
vzkaz pro Bílé tygry - první schůzka po prázdninách bude v úterý 11. září opět v 16:30 - já se na ni už ...
Zuzu/ skautske stredisko ostrava 48
17. srpna 2018 v 16:01
Je tam fotka mě a mých ...
více informacíostatní akce
24. listopadu 2018
večerní bojovka v Moravské Třebové - Úsvit stínů
od: 7. prosince 2018
do: 9. prosince 2018
Vánoce na hájence pro vlčata a skauty
14. prosince 2018
vánoční hájenka-světlušky,skautky,RS
od: 13. července 2019
do: 27. července 2019
tábor Nedvědička

Svojsíkův závod 2011

14. května 2011 se poličská družina skautek - Gepardice a skautů - Sokoli zúčastnily na Ostrém Kameni u Svitav základního (okresního) kola Svojsíkova závodu – závodu skautů a skautek.

Závod je zaměřen na spolupráci družiny a týmové úkoly se zaměřením na schopnost být připraven a dokázat si poradit. Součástí závodů je však také modul „Brány“, který naopak umožňuje vyniknout jednotlivým členům družiny. Každý z nich je dobrý v něčem jiném. Brány je možné si představit jako několik odlišných skupin disciplín (bran) pro jednotlivce, přičemž každý člen družiny plní úkoly jedné brány.

Modul „Výprava“ zapojuje do Svojsíkova závodu prvky putování, ať už v přírodě nebo v městském prostředí. Během výpravy družina plní různé úkoly, na které narazí během cesty nebo na které se mohla připravit před samotnou akcí. A konečně modul „Táboření“ využívá prvků, které standardně obnáší účast na víkendové akci (stavba nouzového přístřešku, vaření jídla, rozdělávání ohně…). Družiny tento úkol znaly předem – každá si měla připravit recept na jedno jídlo vařené na ohništi a toto pak v průběhu závodu uvařit.

Cílem závodu je tak především podpořit fungování družin a jejich spolupráci, vést skauty a skautky ke skautské praxi pro život a k praktickému využití a také poskytnout družinám a vedoucím zpětnou vazbu.

Na Ostrém Kameni všichni závodníci nastoupili na palubu letadla, které je mělo dopravit na závody horkovzdušných balónů na Krétě. Krátce po startu však letadlo havarovalo a spadlo. Po pádu letadla se spustil SOS vysílač - záchrana trosečníků se dostaví za 6 hodin (doba závodu). Úkolem každé družiny je projít ostrov (stanoviště), přežít (zvládnout úkoly) a sehnat dost věcí na přežití (obdoba „kešky“) – nejlepší týmy mohou být zachráněny (a postoupí do vyššího kola:-)).

Pro naše družiny byl letošní závod jejich prvním (doposud se zúčastnili pouze závodů pro mladší světlušky a vlčata). Sice tedy do vyššího kola nepostoupily, ale i přesto dokázaly úspěšně projít celý závod a zvládnout všechny úkoly, které pro ně organizátoři připravili.

Nika

 

foto - modul táboření, velkoprostorový hlavolam-hanojské věže

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2010 ▪ http://www.regrafika.cz