Skautské středisko Tilia Polička

VZKAZY
Dogan
2. července 2018 v 07:42
Velké poděkování všem účastníkům brigády na stavbě tábora u Nedvědičky v pátek a v sobotu 29. -30. 6. ...
Blesk
25. června 2018 v 16:30
Švédský výsadek v Poličce. Tedy - na táboře to děláme v okruhu několika kilometrů a bývá to skvělý ...
Blesk
29. května 2018 v 22:53
Přidal jsem fotky z letošních akcí ...
Anežka Vargová
25. dubna 2018 v 08:39
Bylo mi v kroji pěkné vedro. A taky se mě spolužáci ptaly, co to mám proboha na sobě ...
Áďa
24. dubna 2018 v 20:16
Na koho se taky celý den ve škole divně dívali, jen proto, že si místo trička s jednorožcem vzal ...
více informacíostatní akce
od: 15. července 2018
do: 29. července 2018
Tábor
16. září 2018
Vernisáž výstavy u příležitosti 100 let skautingu v Poličce

Svojsíkův závod 2011

14. května 2011 se poličská družina skautek - Gepardice a skautů - Sokoli zúčastnily na Ostrém Kameni u Svitav základního (okresního) kola Svojsíkova závodu – závodu skautů a skautek.

Závod je zaměřen na spolupráci družiny a týmové úkoly se zaměřením na schopnost být připraven a dokázat si poradit. Součástí závodů je však také modul „Brány“, který naopak umožňuje vyniknout jednotlivým členům družiny. Každý z nich je dobrý v něčem jiném. Brány je možné si představit jako několik odlišných skupin disciplín (bran) pro jednotlivce, přičemž každý člen družiny plní úkoly jedné brány.

Modul „Výprava“ zapojuje do Svojsíkova závodu prvky putování, ať už v přírodě nebo v městském prostředí. Během výpravy družina plní různé úkoly, na které narazí během cesty nebo na které se mohla připravit před samotnou akcí. A konečně modul „Táboření“ využívá prvků, které standardně obnáší účast na víkendové akci (stavba nouzového přístřešku, vaření jídla, rozdělávání ohně…). Družiny tento úkol znaly předem – každá si měla připravit recept na jedno jídlo vařené na ohništi a toto pak v průběhu závodu uvařit.

Cílem závodu je tak především podpořit fungování družin a jejich spolupráci, vést skauty a skautky ke skautské praxi pro život a k praktickému využití a také poskytnout družinám a vedoucím zpětnou vazbu.

Na Ostrém Kameni všichni závodníci nastoupili na palubu letadla, které je mělo dopravit na závody horkovzdušných balónů na Krétě. Krátce po startu však letadlo havarovalo a spadlo. Po pádu letadla se spustil SOS vysílač - záchrana trosečníků se dostaví za 6 hodin (doba závodu). Úkolem každé družiny je projít ostrov (stanoviště), přežít (zvládnout úkoly) a sehnat dost věcí na přežití (obdoba „kešky“) – nejlepší týmy mohou být zachráněny (a postoupí do vyššího kola:-)).

Pro naše družiny byl letošní závod jejich prvním (doposud se zúčastnili pouze závodů pro mladší světlušky a vlčata). Sice tedy do vyššího kola nepostoupily, ale i přesto dokázaly úspěšně projít celý závod a zvládnout všechny úkoly, které pro ně organizátoři připravili.

Nika

 

foto - modul táboření, velkoprostorový hlavolam-hanojské věže

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2010 ▪ http://www.regrafika.cz