Skautské středisko Tilia Polička

VZKAZY
NIK
5. března 2018 v 17:35
Kdy budou fotky ze ...
Dogan
21. února 2018 v 09:45
Velké poděkování za práci na náročné brigádě 17. 2. 2018 při zpracování větrem zchozené koruny ...
Petra
12. února 2018 v 17:57
fotek je zde dost :-) v záložce Z našich akcí... ...
Habr
7. února 2018 v 10:27
Proč tady není alespoň pár fotek. Škoda ...
Blesk
7. prosince 2017 v 23:06
24.11.2017 nás navěky opustil velký přítel - Jura Valík (48 let). Podílel se v Poličce na vedení skautů a ...
více informacíostatní akce
od: 15. července 2018
do: 29. července 2018
Tábor

Od Drašarovy lípy, přes hájenku do Telecího 23.2.2013

Fotky

Video

Ač to tak možná z fotek nevypadá, dbal jsem zejména na to, aby se nedostal sníh do bot, aby se nesedalo do sněhu (na fotce jsou to jen několika vteřinové momentky) a válení se ve sněhu (v iglú) a chytání "sněhových bomb" bylo těsně před usušením na hájence a na úplný závěr výpravy.

Děkuji všem účastníkům za příjemně prožitou sobotu :-)

Blesk

23.2.2013

Výprava na hájenku a zpět

Hned v půl deváté jsme se sešli na nádraží a za 5 minut jsme vyjeli z Poličky.

Z autobusu jsme vylezli v Pusté Rybné u Drašarovy lípy. Nás pět ji akorát obejmulo.

Pak jsme se vydali podél potoka Hlučálu. V něm se pohybovaly ledové kry. Nakonec jsme došli až k místu, kde se vléval do Svratky. Podél Svratky jsme došli k velkému srázu zasypanému sněhem. Ten nás zdržel asi 10 minut, protože Žabák a hlavně Denis se na něj nemohli vyškrábat. Padali jsme ze shora do středu, ze středu dolů a zase nahoru.

Když jsme úspěšně zdolali sráz, udělali jsme si malou přestávku. Blesk se dostal do vedení a já se Žabákem jsme měli co dělat, abychom ho dohnali. Amit s Denisem se o to ani nepokusili. Naštěstí Bleska napadlo schovat se za strom a tak jsme se zas sjednotili a dali si velkou přestávku. Já jsem si dal batoh na větývku stromu. Denis si ho tam chtěl také dát, ale vybral si špatné místo pro zdolávání nemalého převýšení. Po 15 ti neúspěšných pokusech mu Žabák vzal batoh, ale sám dvakrát spadl. Až na potřetí se Denise batoh octl na pahýlku větve a v tom si Denis vzpomněl, že v batohu má pití.

Blesk si všiml padajícího sněhu ze stromů a začal do nich kopat. Vznikla z toho dobrá zábava, a když byl čas jít zase dál, všichni si vzali batohy a šli.

Tentokrát jsme si s Žabákem Bleska hlídali a brzy jsme utekli Radimovi s Denisem. Když náhle zafoukal vítr a na nás spadl sníh z okolních stromů. Já si vzal klacek a praštil ním do stromu. Chvilku nic a pak se sesypal sníh z okolních 10ti stromů.  Hned na to jsme vyběhli z lesa a spatřili hájenku. Po pořádném očištění od sněhu jsme uvítali Skauty a Polární vlky, od kterých jsme dostali česnečku a těstoviny. Na hájence jsme si zahráli pár her a usušili věci.

Asi ve 2 hodiny jsme vyšli z hájenky a šli do Telecího na autobus. V lese jsme sházeli sníh z několika stromů, ale moc to nešlo. Když v tom se Blesk podíval na hodinky a zavelel k odchodu, ani jsme dolů neváleli kotrmelce, jak jsme původně chtěli.

Autobus jsme stihli skvěle. A Blesk pronesl hodnocení výpravy: Nikdo nespadl do vody a všichni jsou suší.

Vojta (8:45)

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2010 ▪ http://www.regrafika.cz