Skautské středisko Tilia Polička

VZKAZY
Blesk
22. února 2019 v 09:50
Přeji všem skautům, skautkám, vlčatům, světluškám, ... vše nejlepší k dnešnímu skautskému svátku ...
Dogan
13. února 2019 v 15:22
Velké poděkování za pomoc při rekonstrukci klubovny v 1. patře našeho skautského domu na Parkánech ...
Tondymáma
13. listopadu 2018 v 17:42
zdravím všechny Bílé Tygry ...
Blesk
22. září 2018 v 14:27
Právě jsem přidal výběr fotek z vernisáže výstavy 100 let skautingu v Poličce od mnoha fotografů. Byl to ...
Blesk
3. září 2018 v 16:16
První fotky z tábora a článeček od Anežky jsou v oddílu Z našich ...
více informacíostatní akce
od: 29. března 2019
do: 31. března 2019
Hájenka - skauti a skautky
13. dubna 2019
brigáda na hájence-skauti,skautky,vlčata,světlušky-TÁBOR SLEVA
od: 31. května 2019
do: 2. června 2019
Koňobr
21. června 2019
Stavba tábora v Telecím
od: 28. června 2019
do: 29. června 2019
Stavba Tábora Nedvědička . TÁBOR SLEVA
od: 13. července 2019
do: 27. července 2019
tábor Nedvědička

Tábor 2012

fotky od Niky

fotky od Bleska

fotky od Elišky:   www.zonerama.com/Profile/7422

 

Skautský letní tábor na Nedvědičce 2012

 

Rok uplynul jako voda a dne 21. 7. 2012 byl opět čas vyrazit směrem našeho tábořiště na Nedvědičce. V tomto termínu tam jela již jen převážně holčičí část našeho skautského střediska, neboť většina kluků na místě již týden tábořila. Opět jsme se všichni těšili na těch několik dní, které nás společně čekaly. Věřili jsme, že nás ani počasí nezradí a my zažijeme spoustu legrace a zábavy. Po příjezdu byla značná část příchozích poněkud zaskočena, poněvadž se ocitla uprostřed nelítostné bitvy, která probíhala v rámci chlapecké celotáborové hry. Bez úhony se však i dívky dostaly ke svým stanům a mohly se postupně ubytovat. Zprvu jsme řešily drobné problémy s nedostatkem stanů, ale vše nakonec dokonale vyšlo a každý měl stanovou plachtu nad hlavou.

Po loňské návštěvě Číny jsme se letos ocitli na Divokém západě, kde účastníky čekalo krátké setkání s Jessiem Jamesem, kterého začaly okamžitě stíhat úřady a policie, tudíž se musel skrývat a bylo třeba za něho zaplatit tučnou odměnu, aby byl opět svobodný. My jsme se samozřejmě přiklonili na jeho stranu, tudíž naším jednoznačným cílem se stal hon za penězi. K tomu jsme ale potřebovali dokonale ovládat své zbraně, proto jsme se jeli hned na začátku inspirovat do westernového městečka v Šiklově mlýně. Poté všichni své dovednosti ještě ověřili v soutěžním lasování, bičování, střílení z luku a vzduchovky. Každý z nás byl tedy dokonale připraven se postavit zákonu jménem Jessieho Jamese a ochraňovat slabší a bezbranné.

Skautky musely několikrát osedlat své koně a vyrazit na nich na vzdálené cesty, aby nás mohly informovat o tom, co se děje v okolních vesnicích a zda někdo Jessieho neviděl. Světlušky zase propluly a prohledaly kdejakou vodu v okolí. I když peníze přibývaly poměrně rychlým tempem, nestačili jsme je nashromáždit včas. Jessie James byl zastřelen podlou lstí jednoho ze svých údajných přátel. Ani přivolaný doktor nemohl s celou situací nic udělat. Bylo příliš pozdě. Sešly se davy truchlících, především žen, které Jessieho obdivovaly a s velkou pravděpodobností čekaly i jeho potomky.

Co ale udělat s nashromážděnými penězi? Bylo jich dost a jen tak je propít v saloonu by byl hřích i pro pijany z Divokého západu. Bylo rozhodnuto! Pokud jich nashromáždí ještě nějaké množství, budou moci zakoupit velkou farmu, kde společnými silami obhospodaří nějaký ten kus půdy a do konce života už se nebudou muset schovávat před zákonem jako Jessie.

Získávání zbylých peněz však nebylo také příliš legální, pod drobnohledem policie a krvelačných banditů z jiného kraje se však podařilo nashromáždit dostatek peněz bez duševního a tělesného poškození. Nakonec mohli všichni zajásat, i když jsme ztratili Jessieho, mohli jsme pokračovat v jeho šlépějích. Se závěrečným honem za penězi přišel i poslední večer a s ním spojený táborák.

Společně strávený týden uplynul než bys řekl švec a nám do příště zbudou báječné vzpomínky, nově vzniklá kamarádství, chuť se opět celý rok vídat a dělat mnohé společné aktivity a akce. Jak pro účastníky, tak i pro vedoucí je každoroční tábor novou hnací silou do další činnosti. Především vedení si více uvědomí, že svůj drahocenný čas nevěnují dětem zbytečně a má to nějaký smysl.

 

za dívčí oddíl Aťka (Vlasta Kubíková)

 

 

Redakční systém MaRS 2.1 ▪ regrafika © 2010 ▪ http://www.regrafika.cz